Czym jest Content Marketing i dlaczego jest tak ważny?

Czym jest Content Marketing i dlaczego jest tak ważny?
Podziel się ze znajomymi :)Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0

Jeśli posiadasz swoją stronę internetową, Twoim głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby odbiorców. To szczególnie ważne wtedy, gdy posiadasz sklep internetowy lub oferujesz jakieś usługi. Liczba odbiorców przekłada się na liczbę potencjalnych klientów, czyli w efekcie – na Twoje zyski. Jednak aby zwrócić uwagę odbiorcy i przekonać go do skorzystania z usług lub do zakupu produktów, przydatne będą treści reklamowe. I tutaj do akcji wkracza Content Marketing.

Sama nazwa Content Marketing może brzmieć tajemniczo i wzbudzać wątpliwości, tym bardziej, że w Sieci można znaleźć naprawdę wiele definicji tego terminu. Choć formułowane są innymi słowami, w zasadzie wszystkie mówią o tym samym – Content Marketing jest strategią reklamową, która opiera się na wartościowych tekstach pomagających uzyskać i podtrzymać uwagę odbiorców na stronie. To właśnie dzięki treściom znajdującym się na stronie uda Ci się sprzedać produkty lub zachęcić klientów do skorzystania z usług.

Ogromną wagę przykłada się do tego, by wspomniane treści były wartościowe. Oznacza to, że nie możesz na swojej stronie zamieścić jakichkolwiek tekstów – muszą informować potencjalnego klienta o wszystkich cechach produktu lub usługi, by zaspokoić jego ciekawość, treści powinny być także reklamowe. Przecież przede wszystkim chcesz sprzedać to, co oferujesz, więc należy utwierdzić odbiorcę w przekonaniu, że naprawdę potrzebuje tego produktu i jest on wart swojej ceny. I jest on oczywiście wart u Ciebie, nie u konkurencji.

Reklama w Sieci ma niejedno oblicze – Internet pozwala na wszelakie formy marketingu. Jednak to Content Marketing jest najmniej irytujący ze wszystkich. Tak – najmniej irytujący. Czy zwracasz uwagę na banery wyświetlające się dookoła jakiegoś artykułu? Czy nie pomijasz reklam, oglądając filmiki? A najgorsze są wyskakujące okienka reklamowe, które najbardziej przeszkadzają w odbiorze tekstu lub filmu. Natomiast reklama zastosowana w artykule, który jednocześnie zawiera wszelkie przydatne i wartościowe treści dla odbiorcy to już inna sprawa. Takich tekstów nie czyta się jak reklamy, a jak artykuły informacyjne o perswazyjnym charakterze, który na większość odbiorców będzie działał podświadomie.

 

content-marketing-4111003_1920

 

 

Pod kątem SEO Content Marketing ma naprawdę ważne znaczenie. Po pierwsze, budujesz swój wizerunek. Profesjonalne treści wskazują, że jakość usług lub produktów również będzie wysoka. Dzięki tego typu reklamie możesz sprzedać więcej i tym samym więcej zarobić. Po drugie nie możemy zapomnieć o pozycjonowaniu – aby dotrzeć do klientów, strona musi być widoczna w wyszukiwarce. Teksty powinny zawierać odpowiednie frazy, podobnie jak muszą spełniać inne wytyczne, które pomagają w działaniach SEO.

Dlatego należy zwrócić ogromną uwagę do tego, komu zleca się napisanie tego typu tekstów. Nie jest sztuką wpisać hasło „nasz produkt/usługa jest najlepszy/najlepsza, więc go/ją kup”. Sztuką jest wskazanie takich sytuacji i okoliczności, w których faktycznie Twoja oferta będzie niezastąpiona. Z tego powodu powinno się wybrać copywriterów, którzy znają się na rzeczy i są w stanie przygotować teksty właśnie o charakterze Content Marketingu.

Czy jako właściciel strony powinieneś opracować treści samodzielnie? Niekoniecznie – wiemy, ile masz pracy i nie chcemy dokładać Ci kolejnej. Możesz więc zlecić opracowanie treści copywriterom. Na Textbookersie znajdziesz starannie wybranych copywriterów, którzy potrafią pisać teksty według zasad omawianego Content Marketingu, przy jednoczesnym użyciu wskazanych przez Ciebie fraz, jak i zachowaniu zasad poprawności językowej.

Wiesz już, czym jest Content Marketing i dlaczego jest tak ważny dla właścicieli jakichkolwiek stron internetowych. Wiesz też, że najlepiej jest zdać się na profesjonalistów w tym zagadnieniu, by uniknąć nachalnej reklamy, która prędzej odbiorcę odstraszy, niż przekona do zakupu. Dlatego zlecając kolejny tekst, upewnij się, że spełnia on kryteria Content Marketingu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>