Dlaczego teksty są ważne pod kątem SEO?

Dlaczego teksty są ważne pod kątem SEO?
Podziel się ze znajomymi :)Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby była ona jak najbardziej przystępna dla potencjalnych odbiorców. I właśnie w tym momencie do akcji wkraczają treści umieszczone na stronie – komunikują one klientom, czego mogą się oni spodziewać, w teorii powinny także zachęcać do skorzystania z proponowanych usług. Cechy perswazyjne i marketingowe są oczywiste, jednak nawet najlepiej napisany tekst reklamowy nie gwarantuje, że witryna znajdzie się w topach.

Czy tekst wpływa na pozycję strony?

Jak najbardziej! Teksty, które zostają umieszczone na stronie, to podstawowe narzędzie pozycjonerów. Od napisania treści zoptymalizowanych pod kątem SEO zaczyna się jakiekolwiek działania. Co należy zrobić, by strona zarankowała dzięki umieszczeniu tekstów?

Najważniejsze są frazy i ich odpowiednie nasycenie w tekście. Wyobraźmy sobie taką sytuację: Prowadzisz sklep internetowy z akcesoriami sportowymi. Osobiście uwielbiasz sport, więc piszesz wiele artykułów na bloga znajdującego się na tej stronie. Treści jest sporo, jest ona przyjazna dla odbiorców i jednocześnie informuje klientów o ofercie w sklepie. Jednak daleka pozycja w wyszukiwarce wcale się nie zmienia, a odwiedzin na stronie nie przybywa. Dlaczego? Diabeł tkwi w szczegółach – teksty nie zawierają po prostu fraz.

Na jakiej podstawie wybiera się frazy? Są to hasła wpisywane przez ludzi w wyszukiwarkę, więc najlepiej jest wybierać te, które mają największą liczbę wyszukiwań. Im fraza jest popularniejsza, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś wpisujący takie hasło odwiedzi Twoją stronę. Bardzo ważna jest także konkurencja. Warto przestudiować to, jakie hasła zamieszczają strony o podobnej tematyce znajdujące się na wysokich pozycjach. Umieszczenie ich w tekście powinno również wpłynąć pozytywnie na pozycję strony. Warto także pamiętać o nasyceniu frazami. Czasem użycie danej frazy tylko raz może okazać się niewystarczające, więc należy ją powtórzyć.

Ważnym czynnikiem jest długość tekstu – nie ma jednej, uniwersalnej objętości dla każdej strony, jest to kwestia indywidualna. Tutaj należy sprawdzić konkurencję i do niej dostosować długość artykułu. Profesjonalne firmy zajmujące się pozycjonowaniem przygotowują tego typu wytyczne z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, jednak jest kilka darmowych programów, które można wykorzystać we własnym zakresie. Wytyczne należy później podać copywriterowi, który oczywiście będzie musiał się do nich zastosować, by strona pojawiła się wyżej w wyszukiwarce.

seo-793030_1920

Oddaj teksty w ręce profesjonalnego copywritera!

Idealne teksty pisane na stronę łączą wszystkie omówione cechy – z jednej strony muszą zostać przygotowane w taki sposób, by wpływały na pozycję, a z drugiej powinny w dalszym ciągu być atrakcyjne z perspektywy odbiorcy. Wysoka pozycja zajęta w wyszukiwarce niewiele da, jeśli klienci będą zrażeni nieczytelną i mało zachęcającą treścią. Najzwyczajniej w świecie przejdą oni do konkurencji, która będzie posiadała jasne i klarowne komunikaty zawarte na stronie.

Napisanie perfekcyjnego tekstu, zarówno pod kątem SEO jak i Content Marketingu, możliwe jest tylko wtedy, kiedy oddaje się go w ręce odpowiedniego copywritera. Dzięki doświadczeniu posiada on odpowiednie zdolności, by przygotować artykuły atrakcyjne dla klienta oraz zawierające wskazane przez Ciebie frazy w umiejętny sposób. Tylko takich copywriterów znajdziesz na Textbookers!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>