FAQ Klientów już jest!

Wychodząc naprzeciw częstym zapytaniom kierowanym do naszego Serwisu, przygotowaliśmy także dla naszych Klientów zestaw najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami, które – mamy nadzieję –  znacznie ułatwią obsługę Serwisu z poziomu każdego użytkownika.

Zachęcamy do zapoznania się  z FAQ dla Klientów i przypominamy, że pozostajemy do dyspozycji w  każdej sytuacji na biuro@textbookers.com.

 

Założyłem/Założyłam konto, ale nie otrzymałem/ nie otrzymałam wiadomości z linkiem aktywacyjnym.

Prosimy o sprawdzenie folderu z wiadomościami zdefiniowanymi jako spam. W razie dalszych problemów napisz do nas na biuro@textbookers.com.

 

Założyłem/ Założyłam konto przez Facebook i nie mam hasła – co w takiej sytuacji?

W takiej sytuacji należy skorzystać z opcji „nie pamiętam hasła” i przy jej wykorzystaniu ustawić hasło do konta.

 

Czy serwis TextBookers ma Program Partnerski, a jeśli tak, to jakie będę miał korzyści z uczestnictwa w nim?

Tak, w naszym Serwisie można uczestniczy w dwóch niezależnych Programach Partnerskich.

– Program Partnerski w którym użytkownicy otrzymują darmowe punkty za doładowania osób poleconych, doładowujących konto z wykorzystaniem wygenerowanego adresu url – w tym programie użytkownicy, których adres został wykorzystany, otrzymują dodatkowo do swojego konta 5% wartości tego doładowania, do wykorzystania na zakup kolejnych tekstów.

– Program Partnerski „Poszukiwanie copywriterów”, w którym użytkownicy, którzy wygenerują swój indywidualny link i link ten zostanie wykorzystany do założenia konta i realizacji tekstów językowych (niemieckich i angielskich) otrzymają 7% wartości zrealizowanych treści przez kolejne 180 dni od momentu założenia konta przez poleconego użytkownika, a punkty te dodawane są do puli punktów do wypłaty.

 

Założyłem/Założyłam konto – jak dodać zlecenie?

Aby dodać zlecenie, w pierwszej kolejności należy zasilić konto punktami, które stanowią elektroniczną walutę w naszym serwisie. Kupując punkty, warto skorzystać z jednego z przygotowanych pakietów doładowań, które dzięki punktom bonusowym obniżają jeszcze cenę każdego zamówienia.

Następnie należy przejść do zakładki „dodaj zlecenie” i tam określić wszystkie niezbędne parametry zlecenia, takie jak jakość, długość (wyrażona w znakach ze spacjami), język, słowa kluczowe.

                                                                                                            

Czy za zakup punktów otrzymam fakturę?

Tak, faktury za zakup punktów generowane są automatycznie. Jeśli nie otrzymałeś dokumentu lub otrzymana faktura ma błędne dane napisz do nas na biuro@textbookers.com.

 

Czy jest możliwość otrzymania proformy na doładowanie konta?

Tak, jest taka możliwość. Jeżeli potrzebujesz dokumentu przedpłacowego napisz do nas na biuro@textbookers.com.

 

Zakupiłem/ Zakupiłam punkt, jednak chce zlikwidować konto i nie zamawiać tekstów– czy dostanę zwrot wpłaconych pieniędzy?

Rezygnacja z zakupu punktów, zgodnie z Regulaminem, jest możliwa do 14 dni od momentu zakupu.

 

Jaki rodzaj tekstów mam do wyboru?

W Serwisie oferujemy dostęp do zamawiania podstawowych tekstów SEO – precli i opisów do katalogów, a także do tekstów realizowanych indywidualnie w jakości: zapleczowej, tematycznej, specjalistycznej i eksperckiej oraz do opisów produktów. Dla zleceń indywidualnych możliwy jest wybór konkretnego autora, który zrealizuje zlecenie.

Wszystkie zlecenia realizowane są w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim.

 

Potrzebuję szybkiej realizacji tekstów – czy macie w ofercie zlecenia ekspresowe?

Tak w naszym Serwisie można zamówić usługę ekspresowej realizacji zamówienia w 48 h – wartość takiego zlecenia wzrasta o 35% w stosunku do realizacji w standardowym czasie.

 

Nie mam pewności, jaką jakość tekstu zamówić, jak mogę to określić?

Przygotowaliśmy zestawienie wszystkich jakości, jakie można zamawiać w TextBookers wraz z przykładami tekstów, które na pewno pozwolą wybrać właściwą jakość zlecenia.

 

Nie stworzyłem/stworzyłam nowego projektu, gdzie zapiszą się szczegóły zlecenia?

Jeśli klient nie tworzy i nie nazywa nowego projektu, automatycznie projekt przyjmuje nazwę „Domyślny projekt”.

 

Jaką mam gwarancje, że teksty, które zamówię w TextBookers będą wyłączenie do mojej dyspozycji?

Nasz Serwis w umowach zarówno z Klientami, jak i Autorami zastrzega wyłączność na dysponowanie zakupną treścią – szczegóły umów stanowią załączniki do Regulaminu. Klienci mają do wybór dwa rodzaje treści – teksty z przekazaniem licencji niewyłącznej (dla wszystkich jakości oferowanych serwisie – jako standard) oraz treści z przeniesieniem majątkowych praw autorskich (tylko dla tekstów wysokiej jakości).

 

Złożyłem/Złożyłam zamówienie na tekst – co teraz?

W zależności od tego, jaka kategoria tekstu została zamówiona, zlecenie zostanie zrealizowane przez jednego lub kilku autorów – informacje o tym, że tekst lub teksty zostały napisane, przesyłamy mailem.

 

Złożyłem/Złożyłam błędne zamówienie i chce je anulować – czy to możliwe?

Tak, Serwis dopuszcza anulowanie zlecenia do godziny od momentu jego dodania, pod warunkiem, że jego realizacja nie zostanie rozpoczęta przez któregoś z autorów.

Jeśli korekty wymaga opis zlecenia – napisz do nas na biuro@textbookers.com, a postaramy się pomóc.

 

Dostałem/dostałam informację, że moje zlecenie trafiło na moderację, co to oznacza?

Zlecenia na moderację zleceń zgłaszają autorzy, którzy znaleźli błędy w zleceniu lub jego opisie oraz w słowach kluczowych, istotne braki uniemożliwiające realizację zlecenia lub zlecenia w zaniżonej jakości – moderacja Serwisu rozpatrzy to zgłoszenie i w razie sytuacji odrzucenia zlecenia, wskaże w komentarzu powód odrzutu.

 

Jak szybko moje zamówienie zostanie zrealizowane?

W przypadku zleceń na teksty preclowe i opisy do katalogów są one ważne 7 dni od daty dodania zlecenia, natomiast zlecenia indywidualne realizujemy w 120 godzin. W przeważającej większości przypadków nasi Autorzy realizują zlecenia znacznie szybciej, jednak w sytuacjach, kiedy zachodzi taka potrzeba w trosce o jakość oddawanych treści i ich zgodność z opisem zlecenia, moderacja Serwisu może odesłać tekst do poprawy, na którą jest 36 h.

 

Moje zlecenie nie zostało zrealizowane – dlaczego?

Powodem może być wybór złej jakości lub błędy w zleceniu. Prosimy dokładnie zapoznać się z jakością każdego tekstu, który jest oferowany w naszym Serwisie, o poprawne dodanie słów kluczowych oraz ilości znaków oraz języka.

 

Co się stanie, jeśli moje zlecenie nie zostanie zrealizowane?

W przypadku, w którym całe lub część zlecenia nie zostaną zrealizowane, poinformujemy Cię o tym, a za nienapisane treści zwrócimy punkty wraz z bonusem za brak realizacji.

 

Czy w TextBookers zrealizowane teksty sprawdza obsługa serwisu i w jakim zakresie?

Tak, serwis TextBookers posiada zespół moderacji, który sprawdza każdy tekst pod kątem unikalności treści, poprawności językowej, zgodności z zamówioną jakością i opisem zlecenia.

 

Jak w Serwisie definiowany jest plagiat?

Pojęcie plagiatu w naszym Serwisie rozumiane jest dosłownie, jako kradzież intelektualna. Plagiat polega zatem na kopiowaniu treści, umieszczonych na istniejących już stronach/portalach/w materiałach prasowych/w materiałach naukowych itp., które są dziełem innej osoby lub podmiotu.

W szarym kontekście jest ono związane z pojęciem praw autorskich opisanych w Ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( z późn. zm).

Dodatkowo, w przypadku działalności, jaką jest copywriting, należy pamiętać, że kopiowanie własnych utworów lub ich fragmentów, traktowane jako autoplagiat, jest karane na równi z kradzieżą intelektualną wobec osoby trzeciej lub podmiotu zewnętrznego.

 

Otrzymałem/Otrzymałam informację o tym, że moje teksty są gotowe – czy mogę się z nimi zapoznać?

Klienci mają 72 godziny od momentu przekazania im gotowych tekstów na zapoznanie się z nimi i akceptację lub uwagi. Po 72 godzinach teksty akceptowane są automatycznie i nie ma możliwości odesłania ich do poprawy ani prawa do reklamacji.

 

Dostarczony mi tekst nie spełnia moich oczekiwań lub ma błędy. Co mogę zrobić?

Każdy zrealizowany tekst można odesłać do poprawy, wskazując autorowi co ma poprawić w komentarzu do zwrotu. Na taki zwrot do poprawy klienci mają 72 godziny od momentu otrzymania tekstu.

 

Ile czasu ma autor na poprawę odesłanego tekstu?

Na poprawę tekstu autor ma 36 h.

 

Poprawiony tekst nadal jest niezgodny z moim zamówieniem – co w takiej sytuacji?

Jeśli wobec poprawionego tekstu nadal klient ma uwagi i nie jest zadowolony ma prawo zwrócić tekst korzystając z funkcji reklamacji. W przypadku jej pozytywnego rozpatrzenia Serwis zwróci punktu wydane na tekst.

 

Jakiś czas temu zleciłem/zleciłam teksty, które nie zostały wykorzystane, nie ma ich w liście projektów, gdzie je mogę znaleźć?

Teksty ze znajdują się w liście projektów w zakładce „Archiwum”. Okresowo Serwis przeprowadza archiwizację treści, dlatego jeśli nie możesz znaleźć tekstów ze starych zleceń, napisz do nas na biuro@textbookers.com.

 

Mam kilku ulubionych autorów w Serwisie, czy mogę zlecać teksty tylko im?

Jest taka opcja w panelu dodawania zlecenia – tam można wskazać autora, który ma zrealizować konkretne zlecenie. Jeśli autor odrzuci propozycję realizacji informujemy o tym klienta i może on wskazać innego autora lub oddać tekst do zleceń nieprzypisanych żadnemu autorowi.

 

Jest autor, którego treści mi nie odpowiadają, co mogę zrobić aby nie pisał dla mnie?

Kliencie mogą dodawać autorów do czarnej listy, tak aby zlecenia dodawane w serwisie nie trafiały do wskazanych użytkowników.

 

Czy serwis posiada API?

Tak, nasi klienci mogą kompleksowo zarządzać zleceniami, tekstami i ich oceną z poziomu API. Zapraszamy do zakładki API.

 

Jak mogę dodać hurtowo dużą ilość pojedynczych zleceń?

Textbookers umożliwia zrobienie tego na dwa sposoby – z wykorzystaniem API lub poprzez import zleceń z pliku csv. Przykładowy plik csv dostępny jest w strefie klienta, w zakładce „zaimportuj zlecenia”.

Uwaga! W przypadku importu zleceń bardzo ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę, czy odpowiednie treści znajdują się w odpowiednich kolumnach – jeśli na przykład część tekstu z kolumny „opis zlecenia”, przeskoczy do kolejnej kolumny – treść ta nie zostanie dodana, a plik nie może zostać nadpisany.

Nasz system akceptuje import zarówno z separatorami w postaci przecinków, jak i średników.

 

Czy muszę ocenić otrzymany tekst?

Nie, w Serwisie nie ma obowiązku wystawiania ocen jednak zachęcamy Klientów do tego, oferując im zwrot 1% wartości zamówienia. Oceny są ważne dla autorów, ponieważ od średniej otrzymanych ocen zależy stawka, jaką dostają za poszczególne jakości tekstów.

Ocena w TextBookers składa się z dwóch elementów – oceny wyrażonej liczbowo oraz opisowo. Skala ocen wyrażonych liczbowo mieści się w przedziale od 1 do 6, gdzie 1 to najniższa ocena, a 6 – najwyższa. Wszystkie oceny, które zawierają sprzeczne informacje na przykład 2 – bardzo dobry tekst, są unieważniane.

 

Chcę zlikwidować konto i rozwiązać umowę – co muszę zrobić?

Aby zlikwidować konto wystarczy skorzystać z poniższego linka

https://www.textbookers.com/tb/settings/delete-account

Likwidacja konta jest równoznaczna z wypowiedzeniem umowy z Klientem

 

 

 

Poprzedni Post: Masz pytanie? Sprawdź FAQ dla AutorówNastępny Post: Licencja niewyłączna vs autorskie prawa majątkowe w TextBookers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.