Reorganizacja strefy copywritera

Podziel się ze znajomymi :)Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0

Po blisko trzech miesiącach prac udało nam się wgrać nowe oprogramowanie które w znaczący sposób usprawni działanie strefy copywritera. Wiele z wprowadzonych zmian zostało podyktowane Waszymi uwagami za co serdecznie dziękujemy :) Ale do rzeczy…

1. Prostszy i czytelniejszy sposób na uzyskanie dostępu do tekstów lepszej jakości

Aby rozpocząć pisanie tekstów zapleczowych, tematycznych bądź innych wystarczy wejść do sekcji „Strefa copywritera->Ustawienia” i kliknąć przycisk „dodaj typ tekstu”.

Następnie należy pokazać próbkę swoich umiejętności pisząc krótki tekst który trafia do weryfikacji przez moderatora. Po akceptacji automatycznie uzyskujesz dostęp do nowego typu zlecenia. W przypadku odrzucenia zgłoszenia kolejne możesz wysłać po 30 dniach.

Aby móc wysłać zgłoszenie o dodaniu nowego typu tekstu musisz posiadać co najmniej:

-dla j. polskiego: 4 oceny

-dla j. angielskiego: 2 oceny

-dla j. niemieckiego: 1 ocenę

2. Automatyczna weryfikacja jakości pisanych tekstów

Priorytetem dla nas jest utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług czyli co za tym idzie teksty muszą odpowiadać stawianym przez nas wymogom jakościowym.

W tym celu wprowadziliśmy dodatkową weryfikację dla każdego copywritera. Mianowicie jeżeli copywriter uzyskał dostęp np. do zleceń tematycznych i w tej kategorii klient trzykrotnie zareklamuje jego tekst (i reklamacje zostaną uznane) bądź moderator permanentnie odrzuci trzy teksty tematyczne copywritera to możliwość dalszego ich pisania zostaje zablokowana na 30 dni.

Jeżeli po 30 dniach copywriter zacznie pisać i znowu trzy jego teksty zostaną odrzucone bądź zareklamowane to możliwość pisania blokowana jest na stałe. W sekcji „Strefa copywritera-> Ustawienia” widoczny jest aktualny status dla każdego typu zlecenia jak również średnia ocen.

 3. Czytelniejszy i bardziej sprawiedliwy system ocen

Do tej pory system sumował średnią ocen dla danego copywritera niezależnie czy pisał on teksty preclowe, zapleczowe czy też inne.

Powodowało to, że przykładowo osoba świetnie sprawdzająca się w opisach do katalogów miała zaniżaną średnią ocen a tym samym wynagrodzenie przez gorsze rezultaty przy pisaniu tekstów tematycznych.

Podobnie klienci mieli problem z ustaleniem do czego wspomniana średnia ocen się odnosi – czy do tekstów preclowych czy też innych.

Od teraz dla każdego typu tekstu oceny naliczane są oddzielnie i oddzielnie naliczane jest w ten sposób wynagrodzenie. Przykładowo copywriter może mieć średnią ocen za pisanie tekstów preclowych 5/6 natomiast za pisanie tekstów specjalistycznych już tylko 4/6.

W sekcji „Zarobki i ocena” na zielono w dolnej tabeli zaznaczone są stawki jakie zarabiasz za dany typ tekstu natomiast aktualną średnią ocen dla danego typu tekstu znajdziesz na podstronie „Ustawienia”.

4. Konieczność aplikacji przy dodawaniu nowego języka

Jeżeli chcesz pisać teksty w języku angielskim czy niemieckim nie wystarczy już, że zaznaczysz odpowiednią opcję w ustawieniach – tutaj również konieczne jest wysłanie zgłoszenia z próbką Twoich umiejętności które zweryfikuje moderator.

To tyle :) Liczymy, że powyższe zmiany umożliwią copywriterom szybszy dostęp do lepiej płatnych tekstów a jednocześnie przyczynią się do zwiększenia jakości pisanych treści.


  1. Co oznacza „tekst zostanie zareklamowany i reklamacja zostanie uznana”? Czy jest to sytuacja, w której dostaje się tekst do poprawy, czy sytuacja, w której tekst jest po prostu odrzucony i autor nie ma możliwości jego poprawy?

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>