Wiosenne porządki na stronie TextBookers!

Drodzy Użytkownicy!

Jest Was coraz więcej i bardzo nas ta sytuacja cieszy! Witając Was w gronie Klientów i Autorów serwisu Textbookers, przygotowaliśmy dla Was aktualizację wymagań jakościowych, stanowiących podstawę naszej współpracy. Artykuł ten na pewno przyda się także stałym Użytkownikom, uzupełniając ich dotychczasowe informacje w zakresie wszystkich typów tekstów, a może nawet zainspiruje ich do większej aktywności w Serwisie. A więc jeśli:

– Zamawiasz teksty SEO, ale nie jesteś przekonany, czy decydujesz się na właściwą jakość?

– Piszesz i chcesz mieć pewność, że zrealizujesz tekst prawidłowo.

Przygotowaliśmy zestawienie wymagań jakościowych z przykładami, dostępne stale na stronie TextBookers.com https://www.textbookers.com/pomoc/wymagania-jakosciowe, które rozwieje te i wiele innych wątpliwości.

Zapraszamy do lektury!

1. Tekst preclowy
a) Wymagane
– unikalna treść,
– tytuł i treść adekwatna tematycznie do zawartych w tekście słów kluczowych,
– poprawny gramatycznie i ortograficznie,
– bez większej wartości merytorycznej, jednak z zachowanym ogólnym sensem tekstu.
b) Mile widziane
– zawiera przerwy bądź akapity zwiększające czytelność tekstu.
Przykład

Znaczna część z nas, chciałaby pracować w dogodnych dla siebie godzinach, najlepiej z dowolnego miejsca na ziemi. Pomysł brzmi intrygująco, można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż jest to praca marzeń. W obecnych czasach powszechny dostęp do internetu, daje bardzo duże możliwości zarabiania pieniędzy. Internet przestał już być jedynie źródłem informacji czy rozrywki, ktoś przecież musi wykonać strony internetowe, które przeglądane są codziennie przez miliony osób z całego świata. Ktoś także musi napisać treści, które będą mogły zainteresować potencjalnych czytelników. Tu pojawia się pojęcie copywriting. Obecnie dosyć powszechne stanowisko pracy, przybiera nieco inną formę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów zarządzania treścią, copywriting może być zajęciem wykonywanym wszędzie tam, gdzie copywriter ma dostęp do Internetu. Niech nas zatem nie zdziwi widok ludzi pracujących na swoich laptopach, w przytulnych kawiarenkach czy w parkach miejskich. Brzmi jak praca marzeń? Sprawdź sam, być może ten zawód czeka właśnie na Ciebie?

2. Tekst zapleczowy
a) Wymagane
– unikalna treść,
– tekst zawierający słowa kluczowe w odpowiedniej formie gramatycznej,
– tytuł i treść adekwatna tematycznie do zawartych w tekście słów kluczowych,
– poprawny gramatycznie i ortograficznie,
– zawiera przerwy bądź akapity zwiększające czytelność tekstu,
– zawiera sensowne i użyteczne dla czytelnika informacje.
b) Mile widziane
– dodane nagłówki.
Przykład

Pisząc „program partnerski” pod żadnym pozorem nie mam na myśli programów typu pieniądze za czytanie emaili, czy 2gr za kliknięcie w banner… Prawdziwy program partnerski oferuje uczciwe wynagrodzenie i może przynieść duże zyski, oczywiście pod warunkiem, że będziemy aktywnie w nim uczestniczyć.

Od czego zacząć?

Podstawowa sprawa, zanim zabierzemy się za jakikolwiek program partnerski, to zadanie sobie pytania, czy mamy na to czas i odpowiednią motywację. Wiele osób błędnie sądzi, że w PP można zarabiać leżąc do góry brzuchem tylko od czasu do czasu coś robiąc. Tak nie jest! Działanie w programach partnerskich można porównać w pewnym stopniu do normalnej pracy – im więcej czasu i wysiłku w niego włożymy, tym więcej może on przynieść nam pieniędzy. Z tym że, w PP zyski przeważnie nie pojawią się od razu, dlatego ważne żeby być konsekwentnym w podjętych działaniach.

Czas i pieniądze…

Gdy już jesteśmy pewni, że nie porzucimy naszego przedsięwzięcia po pierwszym tygodniu, możemy przejść dalej. Na działalność w programie partnerskim, jeśli chcemy uzyskać znaczące rezultaty, powinniśmy poświęcać przynajmniej godzinę dziennie. Pierwszym krokiem jest stworzenie strony internetowej bądź, jeżeli już ją posiadamy, to umieszczenie na niej informacji o produktach. Ważne żeby oferta, która będzie zachęcać ludzi do kupna, była dobrze napisana zgodnie z zasadami copywritingu. Warto zapoznać się z artykułami na ten temat lub zlecić komuś napisanie dobrej oferty. Jeżeli chcemy działać w programie partnerskim na dłuższą metę, to zdecydowanie polecam naukę copywritingu, gdyż ciągłe powierzanie tego innym osobom będzie generować zbyt duże koszty. Najważniejsze przy pisaniu ofert reklamowych jest, aby nie opisywać głównie właściwości produktu, lecz skupić się na tym, jakie potencjalne korzyści może przynieść danej osobie kupno tej rzeczy. Kluczową sprawą jest też odpowiedni dobór produktu do tematyki naszej strony – przykładowo promowanie kursu programowania w C++ na portalu, który poświęcony jest wędkarstwu, mija się z celem.

3. Opis do katalogu
a) Wymagane
– unikalna treść,
– poprawne językowo i gramatycznie opisy konkretnej strony www.
Przykład

Usługa XYZ umożliwia sprzedaż plików w sposób całkowicie automatyczny. Została stworzona z myślą o klientach, którzy nie mają czasu zająć się reklamą produktu, dostarczeniem go do klienta, a także wszelkimi rozliczeniami. XYZ zrobi to za nich! Rodzaj sprzedawanego pliku jest dowolny – może to być zarówno ebook, kurs audio/wideo, grafika, skrypty czy konkretne oprogramowanie – w praktyce dosłownie wszystko, co może zostać zapisane na twardym dysku komputera.
Usługa zapewnia również rozbudowany program partnerski dla osób, które chciałyby zarabiać poprzez promowanie produktów znajdujących się w ofercie platformy.

4. Opis produktu
a) Wymagane
– unikalna treść,
– poprawne językowo i gramatycznie opisy wskazanego produktu lub usługi.
Przykład

Oferujemy Państwu najlepszy na rynku pakiet doładowania punktów użytkownika. Wybierając to właśnie doładowanie, za cenę 1500 zł netto, każdy klient otrzymuje aż 120 bonusowych punktów użytkownika, które znacznie obniżają koszty każdego zamówienia.

Wybierz doładowanie 1500 punktów i zacznij korzystać z treści w jeszcze niższej cenie!

5. Tekst tematyczny
a) Wymagane
– unikalna treść,
– tekst zawierający słowa kluczowe w odpowiedniej formie gramatycznej,
– tytuł i treść adekwatna tematycznie do zawartych w tekście słów kluczowych,
– poprawny gramatycznie i ortograficznie,
– zawiera przerwy, akapity bądź inne formy stylistyczne (w zależności od potrzeb), zwiększające czytelność tekstu,
– konstrukcja tekstu zachęcająca do przeczytania go (wstęp, rozwinięcie itp),
– wysoka jakość pozwalająca m.in. na bezproblemowe dodanie tekstu do serwisów takich jak artelis.pl,
– zawiera bardzo użyteczne dla czytelnika informacje.
b) Mile widziane
– na końcu wypisane źródła, na podstawie których tekst został napisany.
Przykład

Wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena to czynniki mające istotny wpływ na efektywność sprzedaży danego produktu, jednak jeśli nie jest on dobrze „opakowany”, szanse na sukces znacznie się zmniejszają. Jeśli chcemy powiększyć zyski, warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby oferta sprzedażowa była jak najlepsza.

Daj się zobaczyć

Pierwszą rzeczą, którą większość z nas wykonuje po otrzymaniu oferty handlowej lub podczas przeglądania jakiegoś produktu, jest pobieżny rzut oka na jej całokształt. W ciągu zaledwie kilku sekund mniej lub bardziej świadomie decydujemy, czy zapoznamy się dokładnie z ofertą, czy nie. Pierwszym krokiem sprzedawcy powinno być zatem zwrócenie uwagi czytelnika, tak aby chciał przeczytać więcej. Doskonałym środkiem, który pozwala osiągnąć ten cel, są wyraziste, wyróżniające się nagłówki. Często występują one w formie pytania lub mówią o czymś kontrowersyjnym, nie pozwalając odbiorcy pozostać wobec nich obojętnym. Tu istnieje duże pole do popisu i wykazania się elokwencją oraz kreatywnością, jednak z drugiej strony, nieumiejętnie skonstruowany nagłówek może bardziej zirytować niż zaciekawić odbiorcę, dlatego ich treść musi być dokładnie przemyślana.

Pobudź emocje

Kolejny krok polega na tym, aby odbiorca nie znudził się i dalej pozostał zainteresowany produktem. Opisując suche fakty i dane na jego temat, nie można osiągnąć takiego efektu, dlatego lepszym rozwiązaniem często okazuje się opowiedzenie historii, która odnosi się zarówno do klienta, jak i do produktu. Jeśli zatem mamy zamiar sprzedać np. foteliki samochodowe dla dzieci, rozbudźmy w kliencie potrzebę bezpieczeństwa i opieki nad rodziną poprzez przywołanie historii wypadku drogowego, z którego bezbronne dziecko uszło bez najmniejszego szwanku, dzięki fotelikom oferowanym przez firmę. W ten sposób emocje klienta zostaną podsycone, a potrzeba zaopiekowania się dzieckiem, poprzez zapewnienie mu dobrego fotelika, wzmocniona.

6. Tekst specjalistyczny
a) Wymagane
– unikalna treść,
– tekst zawierający słowa kluczowe w odpowiedniej formie gramatycznej,
– tytuł i treść adekwatna tematycznie do zawartych w tekście słów kluczowych,
– poprawny gramatycznie i ortograficznie,
– zawiera przerwy, akapity bądź inne formy stylistyczne (w zależności od potrzeb), zwiększające czytelność tekstu,
– konstrukcja tekstu zachęcająca do przeczytania go (wstęp, rozwinięcie itp),
– na końcu wypisane źródła, na podstawie których tekst został napisany,
– zawiera specjalistyczne informacje z danego zagadnienia.
Przykład

Zalety profesjonalnego copywritingu są oczywiste – Klient otrzymuje na swoją stronę internetową lub zaplecza teksty najwyższej jakości, poprawne zarówno pod kątem merytorycznym, jak i językowym. Jeśli więc jesteś właścicielem swojej strony, warto skorzystać z naszej oferty i zlecić napisanie artykułu naszym pisarzom.

Jednak jak to dokładnie zrobić? Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu, chcemy zaprezentować dokładną instrukcję zlecania tekstów na Textbookers.

Zarejestruj konto

To oczywiste, że w pierwszej kolejności należy założyć swoje własne, indywidualne konto użytkownika. Proces rejestracji nie jest zbyt wymagający, dlatego przebiega bardzo szybko. Kiedy już posiadasz swoje konto, należy uzupełnić pulę punktów – to waluta w naszym serwisie. Dzięki punktom możesz zlecać teksty, a jeden punkt równa się 1PLN (netto). Oferujemy wiele atrakcyjnych pakietów – im wyższy pakiet wybierzesz, tym więcej punktów dostaniesz w gratisie! Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zajrzyj do cennika. Warto śledzić również naszego bloga oraz social media, ponieważ co jakiś czas przewidujemy różne akcje bonusowe, dzięki którym można uzyskać dodatkowe punkty.

Jakie teksty Cię interesują?

Doskonale wiemy o tym, że nasi Klienci mają różne potrzeby, dlatego też oferujemy kilka różnych rodzajów tekstów. Są to teksty zapleczowe, preclowe, specjalistyczne, tematyczne, opisy do katalogów i opisy produktów a także teksty w jakości eksperckiej. W osobnych artykułach pojawią się informacje o tym, kiedy i dlaczego warto skorzystać z poszczególnych rodzajów zleceń (więc śledź naszego bloga na bieżąco!).

Kiedy już wybierzesz rodzaj tekstu, który Cię interesuje, wybierz język. Proponujemy naszym klientom artykuły w języku polskim, angielskim oraz niemieckim, dlatego też mamy przewagę nad innymi serwisami tego typu. Następnie oznacz dokładnie, ile tekstów potrzebujesz – niektórzy Klienci potrzebują kilku artykułów na dokładnie ten sam temat.

Pamiętaj o tym, aby zaznaczyć prawidłową liczbę znaków oraz wpisać frazy. Jeśli chcesz, aby copywriter użył frazy kilka razy, możesz zamieścić taką sugestię w wytycznych, czyli w opisie zlecenia. W tym miejscu możesz zawrzeć wszelkie sugestie i uwagi, aby copywriter wiedział, czego oczekujesz, i mógł podążać za instrukcjami.

Cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić za zlecenie, zależy od rodzaju zlecenia oraz liczby znaków. Zależy Ci na czasie? Istnieje opcja ekspresowej realizacji, jednak warto pamiętać o tym, że jest ona ekstra płatna – cena wzrośnie o 35%, ale termin wykonania zlecenia to jedynie 48 godzin.

Źródło: https://www.textbookers.com/blog

7. Tekst eksperckie
a) Wymagane
– unikalna treść,
– tekst zawierający słowa kluczowe w odpowiedniej formie gramatycznej,
– tytuł i treść adekwatna tematycznie do zawartych w tekście słów kluczowych,
– poprawny gramatycznie i ortograficznie,
– zawiera przerwy, akapity bądź inne formy stylistyczne (w zależności od potrzeb), zwiększające czytelność tekstu,
– konstrukcja tekstu zachęcająca do przeczytania go (wstęp, rozwinięcie itp.),
– na końcu wypisane źródła, na podstawie których tekst został napisany,
– zawiera ekspercką wiedzę w zakresie omawianego tematu.
Przykład

Serwis TextBookers oferuje swoim Użytkownikom nie tylko możliwość zamawiania i realizowania treści SEO, ale także generowania dodatkowych punków użytkownika w ramach współpracy w oparciu o Program Partnerski „Poszukiwanie Copywriterów”.  Czego dotyczy Program i co jesteśmy w stanie Wam zagwarantować w ramach tej współpracy? Zapewne nie każdy Użytkownik to wie, zatem spieszymy z wyjaśnieniem…

W pogoni za treścią

Połączyć przyjemne z pożytecznym – taka właśnie idea przyświecała nam, kiedy rodziły się podstawy Programu. Serwis Textbookers jest bowiem idealnym źródłem pozyskiwania tekstów SEO – zarówno tych standardowych, służących do budowania kampanii content marketingu, jak i wysokiej jakości, profesjonalnych, a nawet eksperckich teksów, tworzących wartościowe treści stron firmowych i branżowych. Aby jednak dojść do tego momentu, musieliśmy zgromadzić zaufane grono Autorów, dzięki którym w dniu dzisiejszym Klienci otrzymują treści na każdy temat i w każdej jakości. Posiadamy także grono stałych Klientów, którzy nieustannie korzystają z tych treści. Nie spoczywamy jednak na laurach – chcemy dać Wam więcej!

Chcemy zagwarantować naszym Klientom swobodny i stały dostęp do treści w kilku językach, w wymiarze nieograniczonym! Dlaczego to robimy?

Ponieważ wierzymy, że to możliwe!

Dlatego właśnie stworzyliśmy Program Partnerski „Poszukiwanie Copywriterów”, dzięki któremu chcemy zwiększyć liczbę osób piszących wszystkie oferowane w serwisie jakości tekstów w języku angielskim i niemieckim, dając Wam coś w zamian za pomoc w ich poszukiwaniu.

Od czego zacząć?

Podjęcie współpracy z Serwisem w ramach Programu Partnerskiego „Poszukiwanie Copywriterów” jest niezwykle proste. Dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi ma każda osoba, posiadająca indywidualne konto użytkownika w Serwisie TextBookers.

Aby stać się Partnerem Serwisu w programie promującym poszukiwanie copywriterów, realizujących teksty w języku angielskim i niemieckim, wystarczy zalogować się na swoim indywidualnym koncie, przejść do zakładki „Program Partnerski” i tam wybrać właśnie ten program.

Po zapoznaniu się z regulaminem Programu i jego akceptacji, każdy użytkownik otrzymuje swój indywidualny link partnerski (do pobrania w zakładce „informacje”), którym powinien posługiwać się promując Serwis i Program.

Źródło: https://www.textbookers.com/blog

 

Poprzedni Post: Program Partnerski „Poszukiwanie Copywriterów”Następny Post: Import zleceń i nowości w API

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.