Wyniki eksperymentu

Podziel się ze znajomymi :)Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0

W poprzednim wpisie „Zmiany w cenniku zleceń” informowaliśmy o podwyżce cen której celem miało być zwiększenia wynagrodzeń copywriterów. Miało mieć to określony skutek – zminimalizowanie odsetku niezrealizowanych zleceń. Czy się udało?

Poniżej prezentujemy statystyki związane z procentową ilością niezrealizowanych zleceń. Dla porównania kwiecień (przed zmianą wynagrodzeń) a później maj i czerwiec:

Kwiecień (przed zmianami) Ilość niezrealizowanych zleceń:
Tekst preclowy 14,59%
Tekst zapleczowy 19,22%
Opis do katalogów 31,30%
Tekst tematyczny 8,11%
Tekst specjalistyczny 2,78%
Opis produktu 9,98%
Maj Ilość niezrealizowanych zleceń:
Tekst preclowy 0
Tekst zapleczowy 6,26%
Opis do katalogów 3,46%
Tekst tematyczny 3,09%
Tekst specjalistyczny 4,35%
Opis produktu 3,29%
Czerwiec Ilość niezrealizowanych zleceń:
Tekst preclowy 0
Tekst zapleczowy 7,12%
Opis do katalogów 3,00%
Tekst tematyczny 4,31%
Tekst specjalistyczny 2,74%
Opis produktu 3,49%

 

Jak możemy zauważyć nasz mały eksperyment zakończył się pełnym sukcesem. Wskaźniki niezrealizowanych zleceń poszybowały w dół (przy jednoczesnym zwiększeniu liczby realizowanych zleceń). Wprawdzie w kategoriach zostało po kilka procent zleceń które nie są realizowane lecz wg nas wynika to już z często niezbyt jasnego opisu zlecenia które dodaje klient (bądź zbyt wysokich wymogów co do tekstu w stosunku do wybranej jakości). Dla przykładu dla zleceń preclowych gdzie nie ma pola „opis” odsetek niezrealizowanych zleceń spadł do 0.

Tak jak ustaliliśmy z racji, że eksperyment się powiódł zlikwidowaliśmy bonusowe doładowanie 25% już na początku czerwca. Zwlekaliśmy z ogłoszeniem wyników, żeby dla pewności mieć jeszcze dane z kolejnego miesiąca.

Mamy nadzieję, że dużo skuteczniejsza realizacja zleceń pozytywnie wpłynie na naszą współpracę :)


  1. eksperyment odniósł sukces, choć nie do końca rozumiem skąd biorą się dane. Teksty specjalistyczne niezrealizowane za czerwiec to 2,74. Tekstów specjalistycznych jest jak na lekarstwo, więc nie wiem jak się to mogło zdarzyć. Z mojego punktu widzenia zmiany wyglądają następująco: zarobić można tylko dzięki zleceniom indywidualnym (na szczęście mam ich sporo), tekstów wolnoidących jest bardzo mało. Dzisiaj o g. 16 były 2 zlecenia. To chyba nie jest dowód na sukces eksperymentu i powód do dumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>