Pomoc

Wymagania jakościowe

Prezentujemy poniżej wymagania wobec copywriterów dotyczące tworzonych tekstów. Mogą być one zmienione przez klienta poprzez dodanie odpowiedniego opisu do zlecenia. Klient nie może jednak żądać wyższej jakości niż ta, której odpowiada dany typ tekstu.

1. Tekst preclowy

a) Wymagane

b) Mile widziane

Przykład

Znaczna część z nas, chciałaby pracować w dogodnych do siebie godzinach, najlepiej z dowolnego miejsca na z iemi. Pomysł brzmi intrygująco, można nawet pokusić się o stwierdzenie iż jest to praca marzeń. W obecnych czasach powszechny dostęp do internetu, daje bardzo duże możliwości zarabiania pieniędzy. Internet przestał już być jedynie źródłem informacji czy rozrywki, ktoś przecież musi wykonać strony internetowe które przeglądane są codziennie przez miliony osób z całego świata. Ktoś także musi napisać treści, które będą mogły zainteresować potencjalnych czytelników. Tu pojawia się pojęcie copywriting. Obecnie dosyć powszechne stanowisko pracy, przybiera nieco inną formę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów zarządzania treścią, copywriting może być zajęciem wykonywanym wszędzie tam, gdzie copywriter ma dostęp do internetu. Niech nas zatem nie zdziwi widok ludzi pracujących na swoich laptopach, w przytulnych kawiarenkach czy w parkach miejskich. Brzmi jak praca marzeń? Sprawdź sam, być może ten zawód czeka właśnie na Ciebie?

2. Tekst zapleczowy

a) Wymagane

Przykład

Pisząc „program partnerski” pod żadnym pozorem nie mam na myśli programów typu pieniądze za czytanie emaili, czy 2gr za kliknięcie w banner... Prawdziwy program partnerski oferuje uczciwe wynagrodzenia i może przynieść duże zyski oczywiście pod warunkiem, że będziemy aktywnie w nim uczestniczyć.

Podstawowa sprawa zanim zabierzemy się za jakikolwiek program partnerski to zadanie sobie pytania czy mamy na to czas i odpowiednią motywacje. Wiele osób błędnie sądzi, że w pp można zarabiać leżąc do góry brzuchem tylko od czasu do czasu coś robiąc. Tak nie jest! Działanie w programach partnerskich można porównać w pewnym stopniu do normalnej pracy – im więcej czasu i wysiłku w niego włożymy tym więcej może on przynieść nam pieniędzy. Z tym, że, w PP zyski przeważnie nie pojawią się od razu, dlatego ważne żeby być konsekwentnym w podjętych działaniach.
Gdy już jesteśmy pewni, że nie porzucimy naszego przedsięwzięcia po pierwszym tygodniu możemy przejść dalej. Na działalność w programie partnerskim, jeśli chcemy uzyskać znaczące rezultaty powinniśmy poświęcać przynajmniej godzinę dziennie. Pierwszym krokiem jest stworzenie strony internetowej bądź, jeżeli już ją posiadamy to umieszczenie na niej informacji o produktach. Ważne żeby oferta, która będzie zachęcać ludzi do kupna była dobrze napisana zgodnie z zasadami copywritingu. Warto zapoznać się z artykułami na ten temat – jeden z nich dostępny jest pod adresem perium.pl/darmoweszkolenia, lub zlecić komuś napisanie dobrej oferty. Jeżeli chcemy działać w programie partnerskim na dłuższą metę to zdecydowanie polecam naukę, copywritingu gdyż ciągłe powierzanie tego innym osobom będzie generować zbyt duże koszty. Najważniejsze przy pisaniu ofert reklamowych jest, aby nie opisywać głównie właściwości produktu, leczskupić się na tym, jakie potencjalne korzyści może przynieść danej osobie kupno tej rzeczy. Kluczową sprawą jest też odpowiedni dobór produktu do tematyki naszej strony – przykładowo promowanie kursu programowania w C++ na portalu, który poświęcony jest wędkarstwu mija się z celem.

3. Opis do katalogu

a) Wymagane

Przykład

Usługa Perium.pl umożliwia sprzedaż plików w sposób całkowicie automatyczny. Zajmujemy się reklamą produktu, dostarczeniem go do klienta a także wszelkimi rozliczeniami. Rodzaj sprzedawanego pliku jest dowolny - może to być ebook, kurs audio/wideo, grafika, skrypty, oprogramowanie - w praktyce wszystko co może zostać zapisane na dysk twardy komputera. Oferujemy również rozbudowany program partnerski dla osób które chciałyby zarabiać poprzez promowanie produktów znajdujących się w naszej bazie.

4. Tekst tematyczny

a) Wymagane

b) Mile widziane

Przykład

Wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena to czynniki mające istotny wpływ na efektywność sprzedaży danego produktu, jednak jeśli nie jest on dobrze „opakowany”, szanse na sukces znacznie się zmniejszają. Jeśli chcemy powiększyć zyski, warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby ofertowa sprzedażowa była jak najlepsza.

Daj się zobaczyć

Pierwszą rzeczą, którą większość z nas wykonuje po otrzymaniu oferty handlowej lub podczas przeglądania jakiegoś produktu, jest pobieżny rzut oka na jej całokształt. W ciągu zaledwie kilku sekund mniej lub bardziej świadomie decydujemy, czy zapoznamy się dokładnie z ofertą, czy nie. Pierwszym krokiem sprzedawcy powinno być zatem zwrócenie uwagi czytelnika, tak aby chciał przeczytać więcej. Doskonałym środkiem, który pozwala osiągnąć ten cel, są wyraziste, wyróżniające się nagłówki. Często występują one w formie pytania lub mówią o czymś kontrowersyjnym, nie pozwalając odbiorcy pozostać wobec nich obojętnym. Tu istnieje duże pole do popisu i wykazania się elokwencją oraz kreatywnością, jednak z drugiej strony, nieumiejętnie skonstruowany nagłówek może bardziej zirytować niż zaciekawić odbiorcę, dlatego ich treść musi być dokładnie przemyślana.

Pobudź emocje

Kolejny krok polega na tym, aby odbiorca nie znudził się i dalej pozostał zainteresowany produktem. Opisując suche fakty i dane na jego temat, nie można osiągnąć takiego efektu, dlatego lepszym rozwiązaniem często okazuje się opowiedzenie historii, która odnosi się zarówno do klienta, jak i do produktu. Jeśli zatem mamy zamiar sprzedać np. foteliki samochodowe d la dzieci, rozbudźmy w kliencie potrzebę bezpieczeństwa i opieki nad rodziną poprzez przywołanie historii wypadku drogowego, zktórego bezbronne dziecko uszło bez najmniejszego szwanku dzięki fotelikom oferowanym przez firmę. W ten sposób emocje klienta zostaną podsycone, a potrzeba zaopiekowania się dzieckiem poprzez zapewnienie mu dobrego fotelika – wzmocniona.

5. Tekst specjalistyczny

a) Wymagane

Przykład

Określenie grupy docelowej to bardzo ważny etap działań marketingowych, który pozwala na zwiększenie skuteczności przekazu i tym samym podniesienie zysków. Dzięki niemu można z powodzeniem dotrzeć do potencjalnych klientów, zainteresować ich produktem bądź usługą i ostatecznie przekonać do skorzystania z nich.

Poznaj swój produkt

Zanim określi się grupę docelową, trzeba dobrze poznać produkt. Konieczne jest zatem znalezienie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pomaga on ludziom. Jeżeli jest to np. lek na prostatę, to służy do zlikwidowania problemów zdrowotnych; jeżeli reklamujemy smoczki, pomagamy w wychowaniu dziecka, zaś gdy oferujemy usługi pogrzebowe, stanowimy wsparcie w trudnych chwilach itd. Powyższe przykłady mogą błędnie sugerować, że użytkownik produktu należy do grupy docelowej, ale tak nie jest, ponieważ niemowlę nie kupi smoczka, podobnie jak nieboszczyk nie wybierze dla siebie zakładu pogrzebowego. Dobra znajomość produktu zawęża grupę docelową i wskazuje na jej potrzeby, pozwalając się na nich skupić, lecz jej nie określa.

Określ cechy klientów

Grupą docelową są więc nie użytkownicy produktu lub usługi, ale ludzie, którzy ją za nią płacą. Tak więc chcąc dokładnie określić grupę docelową, należy jak najlepiej poznać jej strukturę demograficzną, finansową, psychologiczną i kulturową; wszak im lepiej kogoś znamy, tym swobodniej się z nim komunikujemy, co dotyczy również sfery biznesowej. Przed przystąpieniem do działań marketingowych warto zatem zdefiniować następujące cechy potencjalnych klientów:

Demograficzne: wiek, płeć, status, stan cywilny, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód
Finansowe: dochód, majątek, wielkość obciążeń finansowych
Psychologiczne: potrzeby, samopoczucie, umiejętności
Kulturowe: sposób spędzania czasu wolnego, hobby, zainteresowania, światopogląd, religia

źródło: Perium.pl/blog