Jak wygląda praca copywritera?

Pisanie tekstów zawodowo to nie jest najłatwiejszy kawałek chleba. Teoretycznie zadaniem copywritera jest jedynie tworzenie artykułów, które będą się dobrze czytać, jednak nie można sprowadzić całej pracy pisarza tylko i wyłącznie do poprawnie napisanych treści. Żeby stworzyć dobry tekst, potrzeba przede wszystkim dobrej osoby. Praca copywritera zależy również od tego, w jaki sposób ją wykonuje – czy jest to praca w agencji, czy też praca zdalna.

Jak wygląda praca w agencji copywriterskiej?

Plusem pracy w agencji są przede wszystkim stałe zlecenia. Jako etatowy pracownik masz komfort tego, że agencja reklamowa posiada znacznie więcej zasięgów, a Ty masz pewność stałego dochodu, dzięki temu, że posiadasz pośrednika, który zapewni Ci klientów. Dla wielu osób jest to ogromnym plusem i wyznaczone godziny pracy w biurze są dla nich spełnieniem marzeń. Jednak agencja posiada również wiele minusów. Przede wszystkim są to z góry narzucone zlecenia. Pracownik nie ma wpływu na to, jakiego rodzaju teksty ma napisać oraz o jakiej tematyce. Kolejnym minusem jest sama praca w biurze. Jeśli jesteś amatorem pracy na swoim komputerze w domowym zaciszu, typowa praca biurowa może okazać się rozczarowująca. Co więcej, w biurze są określone zasady i godziny pracy, dlatego często praca zdalna nie jest możliwa, co jest oczywistym minusem, szczególnie jeśli chodzi o studentów. Jednak jeśli poszukujesz stałej pracy na etacie, agencja copywriterska będzie dobrym rozwiązaniem.

Praca jako freelancer

Jako freelancer może pracować każdy, kto posiada zamiłowanie do pisania tekstów. Jednak żeby należycie wykonywać zlecenia, należy posiadać kilka ważnych cech, które sprawią, że będzie to opłacalne zajęcie. Wydaje się, że zarabianie jako freelancer jest proste i przyjemne, ale praca w domu nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Teoretycznie jest to oszczędność czasu, ponieważ znacznie wygodniej jest pisać w wybranym przez siebie miejscu, obojętnie czy jest to salon, czy też ulubiona kawiarnia. Praca freelancera daje dużą swobodę, ale również jest związana z samodyscypliną, ponieważ sam jesteś swoim szefem i to od Ciebie zależy, czy dany dzień spędzisz produktywnie, albo też na kanapie przed telewizorem.

Ogromnym plusem jest liczba zleceń. Sam decydujesz ile zleceń jesteś w stanie zrobić i w jakim terminie. Możesz również zdecydować o tym, w jakich tematach i branżach czujesz się komfortowo. Jeśli tylko będziesz dotrzymywać wyznaczonych terminów oraz nie sprawia Ci problemu praca w domu, copywriter freelancer to stanowisko dla Ciebie.

Czy praca zdalna to wymarzona praca?

Niektórym wydaje się, że praca w domu to idealne rozwiązanie, jednak rzeczywistość może okazać się nieco rozczarowująca. Dlaczego? Ciągła kreatywność, praca nad tekstem, brak weny lub też najzwyklejsza w świecie monotonia i ciągłe dystrakcje, to wszystko sprawia, że pracowanie w domowym zaciszu nie jest dla każdego. Jednak jeśli Ci to absolutnie nie przeszkadza, warto spróbować swoich sił. Najłatwiejszym sposobem jest nawiązanie współpracy z dobrym portalem, dzięki któremu będziemy mogli realizować zlecenia. Jednym z najlepszych rozwiązań jest właśnie współpraca z Textbookers. Panel dla copywritera umożliwia dostęp do setek, jeśli nie tysięcy tekstów, podzielonych na różnorodne kategorie. Na stronie istnieje również możliwość rozwoju, dlatego tak wiele osób chętnie pisze teksty na wiele tematów. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić się jako freelancer na rynku copywriterskim, warto jest zacząć od platformy pisarskiej Textbookers.

Poprzedni Post: Jak napisać profesjonalny tekst?Następny Post: Kto może zostać copywriterem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.