Poprawa i reklamacja w TextBookers.com krok po kroku

Regulamin TextBookers.com w szeroki sposób odnosi się do kwestii poprawy tekstów seo pisanych przez copywriterów, a także do możliwości klienta, jeśli otrzymane treści wymagają lekkiej korekty, czy też zupełnie nie odpowiadają jego oczekiwaniom. Jak jednak zapisy regulaminu przekładają się na praktykę? Kilka wskazówek o tym, jak bezproblemowo przejść przez poprawę tekstu lub jego reklamację, powinno znacznie ułatwić Waszą współpracę z serwisem.

Wystarczy kilka zmian

W momencie, kiedy zamówione teksty seo, niezależnie od wybranej jakości w zleceniu, są gotowe, klienci naszego serwisu otrzymują informację mailową o tym, że mogą zapoznać się z przygotowanymi treściami. Warto pamiętać, że na zaznajomienie się z nimi jest dokładnie określony czas – po 72 h teksty zostaną zaakceptowane automatycznie i wszelkie poprawy będą już niemożliwe. Jeśli teksty spełniają wszystkie oczekiwania nie jest to problem, ale jeśli w opinii użytkownika należałoby uzupełnić tekst, nieco go zmienić czy poprawić, reakcja w tym czasie może się bardzo opłacać.

W momencie, kiedy otrzymane teksty odbiegają od oczekiwań, zwrot do poprawy to idealne rozwiązanie. Co należy zrobić, aby skutecznie zlecić poprawę i jednocześnie wskazać autorowi zakres oczekiwanych zmian?

Po zapoznaniu się z treścią zrealizowanego zamówienia we wskazanym czasie, klient ma prawo albo zaakceptować tekst seo i opcjonalnie go ocenić, albo też odesłać autorowi do poprawy, w polu komentarza wpisując swoje uwagi, sugestie czy wskazując błędy. Pole to ma ograniczoną liczbę znaków (500 zzs), dlatego jeśli lista uwag czy sugestii jest długa, warto podlinkować dokument i w polu tym wstawić link.

Tak przygotowana poprawka trafia do autora, który na jej wykonanie ma 36 h od momentu cofnięcia tekstu. W czasie tym, w panelu klienta tekst skierowany do korekty znajduje się w zakładce „strefa klienta” w polu „informacje”. W miejscu tym system wskazuje ilość wszystkich tekstów skierowanych do poprawy.

Kiedy poprawka zostanie z moderacji przesłana do klienta ponownie, tekst ten trafia do zakładki „oczekujące na zatwierdzenie”. Pierwotny tekst zostaje nadpisany, dlatego po zapoznaniu się z poprawą i jej akceptacją, zapisana zostaje ona w projekcie, jako jedyny, właściwie zrealizowany tekst.

Niewłaściwa poprawa i teksty SEO do napisania od nowa

Odesłanie tekstu do poprawy może czasem nie wystarczyć. Etapu tego nie można pominąć, jednak w przypadku, kiedy tekst całkowicie nie odpowiada zamówieniu lub poprawki nie zostały wprowadzone w sposób należyty, każdemu klientowi przysługuje prawo do wniesienia reklamacji. Automatyczną reklamacją jest też drugi zwrot do poprawy tego samego tekstu, należy zatem pamiętać, że w takim przypadku autor nie będzie już nanosił poprawek, a komentarz do poprawy będzie traktowy jako podstawa do rozpatrzenia właśnie reklamacji.

Tekst taki trafia bowiem nie do autora, a bezpośrednio do obsługi zespołu serwisu TextBookers.com, który w terminie 7 dni rozpatruje uwagi klienta i podstawy do całkowitego odrzucenia treści.

Pozytywnie rozpatrzona reklamacja skutkuje zamknięciem zlecenia bez realizacji i zwrotem całości punktów wydanych na dany tekst tak, aby możliwe było ponowne zamówienie. Punkty te są widoczne w zakładce „doładowania bonusowe”.

Obsługa serwisu ma jednak prawo do odrzucenia reklamacji, co w praktyce skutkuje automatyczną akceptacją tekstu na koncie klienta i brakiem zwrotu punktów. W takim przypadku tekst jest traktowany jako zrealizowany poprawnie i kończy procedurę reklamacji.

W jakich przypadkach reklamacja nie będzie uznana?

Najczęstszą przyczyną odrzucania reklamacji jest zły wybór zamawianej jakości tekstów. W momencie bowiem, kiedy opis zlecenia znacznie przekracza wymagania jakościowe dla danej kategorii tekstów seo, autorzy nie mają obowiązku go stosować. Warto zdawać sobie z tego sprawę już na etapie składania zamówienia i poznać dokładnie serwisowe wymagania jakościowe, aby otrzymać dokładnie taki tekst seo, jaki jest wymagany i na jaki faktycznie zostały poniesione wydatki.

Równie często reklamacje rozpatrywane są na niekorzyść klienta – a więc odrzucane – kiedy w zleceniu pojawia się błąd formalny – zła ilość znaków (przypominamy, że w serwisie treści realizowane są i rozliczane za ilość znaków ze spacjami), czy zły wybór języka. Sporadycznie bowiem dochodzi do takich błędów, których zamawiający użytkownicy nie poprawili na czas, a copywriterzy nie zgłosili na moderację zleceń. Obecnie system TextBookers.com dopuszcza możliwość anulowania zlecenia do godziny od momentu jego wystawienia i zawsze, kiedy opcja ta jest dostępna, warto w takich sytuacjach anulować zlecenie i dodać poprawne zamówienie jeszcze raz.

 

Może się zdarzyć sytuacja, w której zlecenie dodane zostało w dobrej jakości, nie posiadało błędów formalnych, a jednak obsługa serwisu odrzuciła reklamację. Dzieje się tak wtedy, kiedy uwagi klienta znacznie odbiegają od opisu zlecenia lub zmieniają ten opis w taki sposób, że zmienia się całe zamówienie.

 

Tekst seo do poprawy dla copywritera

 

W każdym przypadku, w którym zrealizowany przez autora tekst zostanie cofnięty do korekty, użytkownicy zostają o tym powiadomieni mailowo. Wszystkie teksty do poprawy dostępne są w zakładce „Stefa copywritera” – teksty do poprawy.

 

Na wykonanie takiej poprawy copywriterzy mają 36 h od momentu zwrotu, dlatego warto wziąć się za nią jak najszybciej. Zarówno w przypadku zwrotów z moderacji TextBookers.com, jak i od klientów, w prawym panelu przy tekście znajduje się komentarz, który określa, co dokładnie należy poprawić.

W przypadku, kiedy tekst nie zostanie poprawiony prawidłowo lub poprawa nie zostanie wykonana na czas, tekst zostaje automatycznie odrzucony ostatecznie, a autor otrzymuje punkty karne oraz karę finansową, wynikającą bezpośrednio z regulaminu. Podobnie, z poziomu copywritera, wygląda sytuacja, gdy obsługa serwisu uzna reklamację klienta. Natomiast w przypadku, kiedy reklamacja zostanie odrzucona, wynagrodzenie naliczy się normalnie, jak w przypadku zaakceptowanych tekstów.

Tak więc, jeśli zwrot do poprawy wydaje się przekraczać wymagania jakościowe lub oczekiwania klienta z różnych względów powodują, że poprawa jest bezzasadna, warto odesłać tekst – w takim przypadku istnieje bowiem szansa ostatecznego otrzymania wynagrodzenia za właściwie wykonane zlecenie.

Poprzedni Post: Interpunkcja w pigułce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.