Merytorycznie – czyli jak?

merytorycznie-czyli-jak

W oferowanych przez serwis TextBookers.com tekstach wysokiej jakości, takich jak teksty tematyczne czy specjalistyczne, wymagana jest odpowiednia wartość merytoryczna treści. Merytorycznie czyli jak? W jaki sposób poprawnie definiować to słowo, aby realizować zlecenie zgodnie z oczekiwaną przez klienta jakością?

MERYTORYCZNIE CZYLI JAK

W języku polskim słowo „merytoryczny” oznacza dosłownie „dotykający istoty rzeczy, a nie tylko jej formalnych czy zewnętrznych elementów”. Merytorycznie to przysłówek stworzony bezpośrednio od tego przymiotnika i definiować go należy dokładnie tak samo. Merytorycznie – czyli rzeczowo i wyczerpująco na dany temat, zawsze zgodnie z prawdą lub ogólnie przyjętą teorią. Potocznie zatem to antonim lania wody – pisania o niczym lub o rzeczach powszechnie wiadomych.

Sam zwrot merytorycznie, jako przysłówek, jest nieodmienną częścią mowy, w przeciwieństwie do przymiotnika – merytoryczny. Podlega jednak innym zasadom, takim jak stopniowanie czy poprawny zapis z „nie”. O tym jak poprawnie stosować te reguły wobec przysłówków pisaliśmy w artykułach Stopniowanie bez tajemnic oraz Nie ma problemu z „nie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.